top of page

Kúpte si knihu za 169€ a môžete si zarobiť cez 50 miliónov!

Tento projekt prichádza s nezvyčajným nápadom a spôsobom predaja knihy, z ktorého môže mať prospech množstvo čitateľov, umelcov a naša krajina.

Cieľ projektu je predať cez milión kusov knihy po 169€.

A to cez transparentný účet:

IBAN SK8783300000002802247047

BIC FIOZSKBAXXX

Väčšina z Vás si už asi položila otázku, ako by vyzeral svet, keby tí najbohatší nesedeli na peniazoch vo svojich hradoch a diskutabilne posielali pár percent z príjmu na pomoc kdesi na druhom konci sveta, z ktorej sa možno len vzácne financie dostanú k tomu, komu sú určené, ale by časť zisku rozdelili ľuďom, ktorí im umožnili zbohatnúť.

Predstavte si, že niekto vysoko v rebríčku najbohatších spisovateľov, namiesto sedenia na svojich peniazoch, by reálne rozdelil polovicu majetku, medzi prvých čitateľov, ktorí si jeho knihu kúpili a podporili ho v ťažkých začiatkoch.
Myslíte, že by to bolo gesto, okolo ktorého by média urobili rozruch?

Poďme to vyskúšať.
Poďme spraviť niečo, čo je absolútne sci-fi.

 

V krajine, ktorá je takmer ekonomicky ochromená, v jednej z najchudobnejších krajín Európskej únie, kde sa skoro nevydávajú sci-fi knihy, tobôž pôvodných a neznámych autorov, poďme vydať sci-fi knihu, v sci-fi projekte!

Knihu, ktorá má najvyššiu cenovku na knižnom trhu!
A to všetko v kampani, ktorá sama o sebe znie ako sci-fi!

 

Čo teda ponúkam?

Výbornú knihu z tridsaťtisíc ročnej budúcnosti, zameranú na jednu hlavnú postavu a predsa dve rôzne ženy. Knihu plnú dobrodružstva, objavovania sveta a seba samého. Sveta o akom ste ešte nepočuli a predsa tak podobného tejto dobe. Príbeh o cestovaní v priestore, čase, s mýtickými stvoreniami, no aj bežnými ľuďmi a ich problémami. Dej je zameraný na hlavnú postavu a jej konflikt so sebou, svetom, s tajnými službami, prenasledovaním, sebaobjavovaním a rozkľúčovaním dejov v spoločnosti, ktoré  častokrát zastavujú dych a čitateľovi ostáva iba hádať, čo z toho všetkého sa deje akosi samo a čo je riadené.


Cenu knihy som stanovil na 169€ a prvý náklad na tri tisíc kusov. Na prvé vydanie stačí, aby knihu zakúpilo iba sto ľudí! Títo prví ľudia budú automaticky zaradení do odmeňovacieho systému dotácii, popísanému nižšie.

--------

Okrem knihy ponúkam aj pridanú hodnotu.

Keď predám prvých 100 kníh (po 169€), vydám knihu v 3.000 náklade.

A verím, že aj napriek tomu, že je vydaná na Slovensku, v Slovenčine, neznámym autorom, bude aj celosvetovo prekladaná.
Takže čo ma vedie k presvedčeniu, že by sa niečo podobné mohlo podariť?


Odpoveď je – Hluk.

Predstavte si – ktoré médiá by sa nechytili správy, že na Slovensku sa zbláznil neznámy autor, predávajúci najdrahšiu knihu sveta a ktorý tvrdí, že keď sa predá viac ako milión kusov, rozdelí medzi čitateľov polovicu majetku, ktorý tým získa?

Lebo presne to ponúkam!

Som prvý autor, ktorý medzi Vás rozdelí polovicu svojho majetku, ak mu pomôžete sa zviditeľniť.

Staňte sa mojím nakladateľom! Investujte do mňa! Kúpte si slovenskú knihu, od slovenského autora!
Áno, je predražená, no je skvelá. A hlavne nový spôsob predaja, cena, vypredanie; toto všetko nám umožní spraviť dostatočný Hluk, aby sa román stal bestsellerom.


Berte to ako investíciu! Alebo drahší tiket do lotérie.

Dnešný začínajúci autor, aby sa presadil, musí okrem spisovateľa byť aj profi editor, korektor, influencer, youtuber, fantastický vyprávač pred kamerami, behať po workshopoch, médiách, podcastoch, ideálne aby mal aspoň sto tisíc followerov a všetko to musí zvládnuť prakticky sám. A poťažmo ešte popri úplne inej práci.

Ja vravím – poďme to spraviť inak!

Po vyzbieraní 100 predplatiteľov, pôjde román do tlače a spustí sa bežný predaj cez e-shop.

Po dokončení anglického prekladu sa spustí celosvetový predpredaj.


Pri kúpe knihy v celosvetovom predpredaji Vám príde obratom e-book v slovenskom a anglickom jazyku. No rovnako si budete môcť vybrať, akú jazykovú mutáciu preferujete. A keď sa z každej krajiny nazbiera viac ako 20tisíc čitateľov, iniciujem preklad do daného jazyka.

Takže ak si knihu predobjedná napríklad Japonec, príde mu obratom e-book a ak sa nájde 20 tisíc záujemcov z Japonska, preložím knihu do Japončiny a samotná tlačená verzia mu príde v rodnom jazyku. Všetko bude „vyklikateľné“ v mojom e-shope.

Po predaní milióna kusov knihy sa spustí odpočet (nazvime ho Deadline) stanovený na jeden rok, počas ktorého sa bude kniha ďalej celosvetovo predávať. Čím viac kníh predám, tým vyšší bude podiel z polovice majetku – nazvime ho „dotácia“ po ročnom zúčtovaní.

A presne po roku zastavím odpočet, vezmem zisk (po zdanení) z predaja knihy, založím nadáciu, na ktorú polovicu zisku pošlem a nadácia rozdelí celkovú sumu medzi 100 tisíc z Vás.


Z toho 5.000 odmenených budú tí, čo mi pomôžu kampaň spropagovať.


Takže ak ste influencer, youtuber, kritik, novinár, grafik, čokoľvek a zapojíte sa, aj vy môžete dostať podiel z polovice majetku.

Poďte snívať so mnou! Skúsime jednoduchý ilustračný príklad.
Povedzme, že kniha sa stane svetový bestseller a za rok po spustení odpočtu sa predá sto miliónov kusov, po 169 eur za kus. Odpočítame DPH, daň z príjmu, náklady na distribúciu a zo zisku polovicu rozdelím medzi sto tisíc kupujúcich. Čo by v tomto prípade znamenalo sumu prevyšujúcu 50 tisíc eur.

Predstavte si… kúpite si za 169 eur knihu a keď splníme ciele, budete mať slušnú šancu, že dodatočne dostanete aj 50tisíc eur.

Zo spomínaných stotisíc odmenených, bude mať istotu (keď naplníme ciel 1mil+1rok) získania dotácie iba prvých tritisíc.

Takže ak budete jeden z prvej trojtisícovky, čo si knihu zakúpi teraz, keď predám milión kusov, máte istú sumu cez 500 eur.

A za každú nulu navyše v počte predaných kníh, si môžete k tejto sume pripočítať nulu vo Vašej odmene.

 

Tí, čo si zakúpia vydanie v druhej fáze – prvých 100 tisíc kupujúcich, budú mať šancu jedna ku piatim.

A Vy čo budete medzi prvým miliónom predobjednávateľov, máte šancu jedna ku päťdesiat.

Potom, po spustení odpočtu, sa bude vyberať každý mesiac tisíc ľudí z tých, ktorí si knihu zakúpia v tom danom mesiaci. Takže keď začne ročný odpočet povedzme v júni, vyberiem tisíc ľudí ktorí si zakúpili knihu v júni, ďalších tisíc v júli a tak ďalej. Inak povedané, 12 tisíc ľudí sa bude vyberať podľa mesiacov v priebehu kampane, pritom sa bude dbať aby z každej krajiny ktorá zakúpi nad 100 tisíc kusov knihy bolo vybratých sto ľudí.

 

O rozdeľovaní zvyšku dotácii sa postará buď náhoda, prípadne iné spôsoby distribúcie, ktoré mi niekto odporučí a ktoré podporia celosvetový predaj. Aj podobné nápady môžu byť odmenené dotáciou!

 

A keďže vydávam sci-fi, v projekte ktorý je skôr fantasy, poďme snívať ďalej:

Ak nastane niečo ako masové šialenstvo a kým skončí deadline predám cez 100 mil. kusov knihy, a hrozilo by, že mne má ostať niekoľko miliárd eur, ktoré ja rozhodne na nič nepotrebujem, rozdelím po zastavení odpočtu moju polovicu majetku na ďalšiu polovicu a tú rovnako rozdám!

Bratia a sestry, poďme zistiť, či sa národy môžu zjednotiť aj pri tvorbe a nie iba pri krvavej revolúcii alebo pri fandení športovcom. Poďme sa spojiť, aby sme mohli ísť príkladom pre iné národy, čo sa dá dosiahnuť spoločnými silami. Poďte so mnou snívať sen o tom, že na Slovensku vytvoríme niečo pekné, čo zarezonuje s celým svetom a zahráme harmonický akord na dušu každého človeka.

 

Tí čo ste majetnejší, kúpte si knižiek viac. Budete mať skvelý dar k sviatkom pre blížnych, vyššiu šancu na dotáciu, v zbierke výbornú knihu a pomôžete z biedy kope Slovákom.

Vy čo máte firmu, dajte zamestnancom zvláštny príplatok, za ktorý si môžu kúpiť môj román. A možno vďaka tomu budú mať nádherné odmeny.

Pre prvú firmu by sa nepochybne jednalo aj o veľmi zaujímavú reklamu, keď projekt pôjde virálne.

A určite aj prvý z podobne konajúcich podnikateľov sa dostane medzi odmenených.

Tí čo máte guráž, investujte do projektu niečo extra.

Vy čo nemáte peniaze, investujte čas, a vy čo máte vplyv, použite ho a šírte túto kampaň do každého kúta sveta.

 

Hoďme do stojatých mútnych vôd Slovenskej beznádeje obrovský balvan, ktorý z krajiny v srdci Európy spraví masívne vlny na celom svete. Popri tom potešíte seba, mňa, investujete do Slovenska, Slovenského autora a rozvírime hladiny pozitívnej energie, ktorú naša domovina tak veľmi potrebuje.

 

Staňte sa mojím nakladateľom, zaplaťte mi reklamu, influencerov, youtuberov, ktorí spravia taký Hluk, že sa o Slovensku bude hovoriť a písať všade.

Predstavte si pri mojom vzorovom príklade, že do slovenskej štátnej pokladnice naprúdi z celého sveta niekoľko miliárd eur na daniach. Samotná odmena po Deadline sa postará, že životná úroveň tisícok ľudí rapídne stúpne. S celosvetovým záujmom stúpne aj turizmus a všetci dobre vieme, že v tomto smere Slovensko má čo ponúknuť.

Vy čo sa rozhodnete pracovať na mojej knihe so mnou – najšikovnejších, najlepších, či najhlučnejších z Vás zaplatím, keď splníme cieľ!

Investujte 169eur, zložte sa na projekt, ktorý nemá nikde na svete obdoby a pozrime sa, čo sa stane. Zažnime v Slovákoch nádej v lepšiu budúcnosť, lásku k vedeckej fantastike a poďme spolu spraviť niečo fantastické.

A čerešnička na torte na záver:

Prvých 100 kupujúcich knihy po 169€ bude mať po splnení cieľov nárok na 10 dotácii (500 tisíc+ €*), a budú zaradení do žrebovania o ďalších 10 dotácii spomedzi prvých 100 tisíc kupujúcich (500 tisíc+ €*)

Z prvého milióna kupujúcich sa bude žrebovať jeden, ktorý po splnení cieľov dostane 1.000 dotácií (55 miliónov eur*!)

A zo všetkých kupujúcich počas trvania projektu sa bude žrebovať  druhý, ktorý po splnení cieľov dostane 1.000 dotácii (55.000.000+€*).

*Počítané pri predaji 100 mil. kusov knihy

bottom of page