top of page

FAQ
Často kladené otázky.

BUDE NÁROK NA DOTÁCIU DEDIČNÝ?
 

Samozrejme. Ak by osoba s nárokom na jednu, či viac dotácií v dobe ich vypláca už nežila, moja nadácia vyhľadá najbližších žijúcich príbuzných a postará sa o doručenie peňazí rodine. Prípadne, ak Vám vznikol nárok na dotáciu a Vy by ste počas ročného odpočtu bojovali s vážnym ochorením, ktoré by vyžadovalo nákladnú liečbu, kontaktujte ma a budeme problém riešiť individuálne.

-------

DÁ SA ZÚČASTNIŤ PROJEKTU S NÁROKOM NA MOŽNOSŤ ZÍSKANIA DOTÁCIE AJ V PRÍPADE, ŽE SI NEMÔŽEM KNIHU DOVOLIŤ ZAKÚPIŤ?
 

Samozrejme! Tvorte! Prispejte svojou prácou! Svojimi nápadmi, zanietením, talentom.

- ste influencer? Propagujte kampaň, pravidelne a intenzívne. Najlepších, najaktívnejších, prvých (v počte sledovateľov, aj prvých, ktorí začnú propagovať v každej krajine, na každom väčšom médiu), či najkreatívnejších - odmením, keď kampaň splní svoj cieľ (1mil. kusov + 1rok).

- ste blogger? Píšte úvahy, rozbory, kritiky. informujte ma o tom a najlepších odmením, keď kampaň splní svoj cieľ (1mil. kusov + 1rok).

- máte jazykové znalosti a ste schopný kvalitného literárneho prekladu? Kontaktujte ma (steron_ideas@proton.me). Budem potrebovať prekladateľov Slovenčina (resp. Angličtina) / väčšinu jazykov sveta.

- viete kresliť? Môžete propagovať kampaň aj týmto spôsobom.

- vymyšlate chytlavé #haštagy ktoré zaujmú masy ľudí? Tvorte! Zaujmite a "rozspamujte" svet a prispejte k pozitívnemu výsledku kampane a informujte ma o tom!

- viete strihať a vytvárať pútavé videá? Dotoho!

- nemáte žiadne kreatívne talenty (čo je nemožné), prípadne ste ich ešte neobjavili a máte príbeh alebo dôvod, prečo si myslíte, že zrovna Vy potrebujete dotáciu viac, ako ktokoľvek iný? Napíšte mi steron_info@proton.me.

- je Váš najväčší talent umenie hovoreného slova? Použite túto kampaň aby ste celé dni rapotali na svojich bloggoch, podcastoch, či livestreamoch o mojom projekte. Schopného "rečníka" budem potrebovať aj do prípadnej budúcnosti.

- máte iné nápady, ktoré nie sú medzi vymenovanými? Sem s nimi! Najlepšie tiež odmením

 

-------

AKÉ SÚ PODMIENKY VRÁTENIA PEŇAZÍ?
 

Každý kupujúci na mojom e-shope bude mať možnosť požiadať o vrátenie peňazí do počtu dní podľa zákonov vrátenia peňazí v jeho krajine (bez udania dôvodu).

-------

PRÍDE MI TOVAR OKAMŽITE?

Prvé vydanie po získaní 100 predobjednávateľov sa bude tlačiť v 3.000 náklade.
Pre E-book je jednoduchá odpoveď - Áno!
Ak zakúpite knihu v celosvetovom predpredaji - v prípade, že sa uchádzate o jazykovú verziu knihy, ktorá ešte nevyzbierala 20.000 kupujúcich z Vášho jazykového regiónu, príde Vám okamžite zatiaľ Slovenská verzia e-booku. Po dokončení anglickej verzie automaticky všetkým príde kniha v anglickom preklade. A po vyzbieraní 20 tisíc čitateľov, ktorí si požiadajú o rovnakú jazykovú mutáciu, bude iniciovaný preklad do daného jazyka a kniha vám príde vo vašom jazyku dodatočne.

-------

ČO V PÍPADE, ŽE V MOJOM JAZYKU SA NENAZBIERALO 20 TISÍC KUPUJÚCICH?
 

Ak sa ani po uplynutí ročného odpočtu kampane nenazbiera vo vašom jazyku 20 tisíc čitateľov, bude individuálne prehodnotené, koľko kupujúcich v patričnom jazyku kniha získala a môže byť zahájený preklad aj napriek nesplneniu podmienok kampane.V prípade, že ani to nebude Váš prípad, bude možnosť si zvoliť o akú jazykovú tlačenú verziu máte záujem alebo sa môžete vzdať papierovej verzie a zachrániť nejaký ten strom.

-------

PREDÁVATE DARČEKOVÉ POUKAZY?
 

Nie. Táto kampaň vyzýva ľudí ku kreativite a preto ak ste majetnejší a chcete členstvo v kampani niekomu venovať, buďte kreatívni a nájdite spôsob...

 

-------

ČO V PRÍPADE, ŽE PROJEKT NESPLNÍ CIEĽ PREDAŤ 1 MIL. KUSOV?
 

Podobné otázky si nekladiem. Projekt cieľ splní, kniha je natoľko kvalitná, že zaujme aj viac ľudí.
A ak by predsa len nie? Nuž. Počkáme. Zintenzívnim vlastnú prácu na predaji, zintenzívnim motiváciu pre influencerov. A cieľ splním. Všetko samozrejme záleží na Vás, milí čitatelia.

-------
 

DÁ SA ZÍSKAŤ VIAC PODIELOV Z DEĽBY MAJETKU (DOTÁCIE) NA JEDNU OSOBU? POVEDZME ŽE ZAKÚPIM VIAC KNÍH V KAMPANI, V PRVEJ TROJTISÍCOVKE A SOM INFLUENCER?

Viac dotácii bude môcť získať na jednu osobu iba človek, ktorý knihu zakúpi, k tomu sa bude aktívne podieľať na influencingu a bude vybratý medzi odmenených influencerov (druhý podieľ), prípadne prispeje ešte iným spôsobom na zviditeľnenie kampane (tretí podieľ). Ináč bude viac podielov možné získať iba pri rôznych žrebovaniach a v začiatkoch kampane.

Napríklad pri prvých 100 kupujúcich tlačenej knihy po 169,- € získa dotácií 10 a na jedno meno bude môcť opakovať proces až 5x. Takže ak budete v prvej stovke a kúpite 5 kníh, kým sa predpredaj 100 kusov skončí, budete mať garantovaných (po splnení cieľov projektu) 50 dotácií. Do žrebovania o ďalších 50 dotácií bude zaradený 5x a bude mať aj 5 násobne vyššiu šancu pri žrebovaní 2x 1000 dotácií.

Rovnaké podmienky platia pre prvých sto kupujúcich e-booku. Akurát ich šanca pri žrebovaní o 2x 1000 dotácií bude 10 násobne vyššia.

-------

DÁ SA ZÍSKAŤ VIAC PODIELOV Z DEĽBY MAJETKU (DOTÁCIE) DO JEDNEJ RODINY?
 

Pri rozdeľovaní dotácii sa bude posudzovať osoba. Nie jej rodinná príslušnosť k niekomu, kto je už odmenený. Takže jednoduchá odpoveď je - áno. No prosím Vás, nekupujte knihu na deti, ani im ju nedávajte čítať. Kniha je vhodná len pre dospelých. A má tendenciu ľuďom otvárať tiene a dokáže spúšťať aj sebareflexiu, preto sa mnohým nebude čítať príjemne a je nevhodná pre deti.
 

-------

AKO SA DÁ DOSTAŤ NA PAMÄTNÚ TABUĽU?

Každý, kto získa právo na dotáciu a vzdá sa svojho podielu v prospech druhých, sa môže dostať na pamätnú tabuľu (ak bude mať záujem) kde dostane aj priestor na prípadnú propagáciu svojej osoby. Podiel ktorého sa vzdá si nenechám pre seba ja, ale ho posuniem ďalej.

Tiež niekto kto bude mať istý nárok na odmenu a vzdá sa jej v prospech menej majetnejších, sa bude môcť prezentovať na pamätnej tabuli. Či už si sám vyberie zo svojho okolia, alebo okruhu známych niekoho, kto dotáciu potrebuje viac ako on, alebo sa vzdá nároku na dotáciu rovno pri zakúpení.

-------

Môžu  DOTÁCIU ZÍSKAŤ AJ OSOBY MLADŠIE AKO 18 rokov?
 

Veľmi rád by som na túto otázku odpovedal - Áno. Aj medzi mladými ľuďmi je kopa šikovných tvorcov. A samozrejme, ak nedospelé osoby prispejú nejakým zásadným spôsobom na zviditeľnenie tejto kampane, určite nájdem spôsob, ako im dotáciu odovzdať cez ich rodičov. No osoby ktoré budú v čase vyplácania dotácie mladšie ako 18 rokov, nebudú môcť získať dotáciu za samotné zakúpenie knihy.

-------

ZNAMENÁ ŠANCA NA DOTÁCIU 1:5 VO FÁZE PREDAJA PRVÝCH 100 tisíc KUSOV KNIHY PRVÉHO NÁKLADU, ŽE AK KÚPIM POVEDZME DO RODINY 5 KNÍH, MÁM ISTOTU DOTÁCIE, KEĎ KAMPAŇ SPLNÍ CIEL (PREDAJ 1MIL. KUSOV + 1ROK)?
 

 

Áno

-------

ZNAMENÁ ŠANCA NA DOTÁCIU 1:50 VO FÁZE PREDPREDAJA KÝM SA PREDÁ MILIÓN KUSOV, ŽE AK MÁM NAPRÍKLAD NEJAKÝ SPOLOK A KÚPIM 50 KNÍH, MÁM ISTOTU DOTÁCIE, KEĎ KAMPAŇ SPLNÍ CIEL (PREDAJ 1MIL. KUSOV + 1ROK)?
 

 

Áno

-------

bottom of page